Burmistrzowie z całego świata spotkają się na szczycie klimatycznym w Bostonie

Burmistrzowie z całego świata spotkają się na szczycie klimatycznym w Bostonie

Za kilka dni w Bostonie odbędzie się poświęcony zmianom klimatycznym szczyt, w którym udział wezmą burmistrzowie z całego świata.

International Mayors Climate Summit będzie miał miejsce 7 czerwca na Boston University. Dla burmistrzów i innych liderów ma być okazją do wymiany strategii mających na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych i w efekcie pomóc lepiej się wszystkim przygotować do walki ze zmianami klimatycznym.

Szczyt organizuje biuro Marty’ego Walsha, burmistrza Bostonu. Wśród prelegentów znajdą się m.in. były sekretarz stanu i senator John Kerry oraz Gina McCarthy, była szefowa Agencji Ochrony Środowiska (EPA). Oboje są mocno związani ze stanem Massachusetts i pracowali w administracji prezydenta Baracka Obamy.

Zaplanowane na 7 czerwca wydarzenie odbędzie się na jeden dzień przed doroczną konferencją burmistrzów, która potrwa od 8 do 11 czerwca. Walsh będzie jej gospodarzem.

(jj)

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0