"> Burmistrz Niles wzywa do przywrócenia nazwy Parku na cześć Josepha Jozwiaka – wiadomosci.com

Burmistrz Niles wzywa do przywrócenia nazwy Parku na cześć Josepha Jozwiaka

Burmistrz Niles wzywa do przywrócenia nazwy Parku na cześć Josepha Jozwiaka

Niles, III-3 lutego 2019 r. – Burmistrz Niles wzywa do przywrócenia nazwy Parku na cześć Josepha Jozwiaka, byłego Prezeasa Zarządu Parków w Niles.

W 1999 r. Joseph Jozwiak Park został zaorany i zniknął po 39 latach służby mieszkańcom Niles: dzieciom i dorosłym. W jej miejscu powstał bardzo potrzebny obiekt Niles Public Works. Zajęcia lekkoatletyczne i rekreacyjne przeniesiono do nowego parku zbudowanego przy ulicy Touhy i Harlem w Niles.

Park został nazwany, Pioneer Park bez konkretnego pioniera, a na pewno nie tego, który pomógł stworzyć park miejski w miasteczku Niles.

Pan Joseph Jozwiak był w latach 1940-1954 niestrudzoną siłą napędową w w działalności Niles Playground Association w miasteczku Niles, pełniąc funkcję przewodniczącego zarządu. Jako stowarzyszenie, które nie miało żadnych ulg podatkowych, pozostawiono Joe Jozwiakowi i wolontariuszom zebranie pieniędzy od społeczności, osób indywidualnych i z dotacji rządowych.

Początkowym sukcesem w zbieraniu funduszy – był Festiwal Niles Days (Dni Niles), który pomógł w częściowym nabyciu ziemi przy Touhy Avenue na potrzeby parku. Do 1950 roku zgromadzono wystarczającą ilość ziemi, aby otworzyć Park w Niles na zachód od Milwaukee Avenue. Ten park w 1960 roku został przemianowany na Park Jozwiaka.

W 1998 r. Zaplanowano nowy park przy ulicach Harlem i Touhy. Andrew Przybylo, który był wówczas radnym w miasteczku Niles zapytał przy zakładaniu nowego parku członka zarządu Park Elaine Heinen, czy nowy obiekt zachowa nazwę Jozwiak Park? Jej odpowiedzią było, że polityką Niles Park District nie jest nazywanie nowych obiektów czy parków na cześć indywidualnych osób.

W 2016 r. dokonano zmiany w sprawie nazewnictwa i w Zarządzie Parków w Niles utworzono dwa obiekty, które nazwano na cześć indywidualnych osób. Istniejący Point Park przy ulicach Shermer i Waukegan został przemianowany na Commissioners Park dla uczczenia byłych i obecnych komisarzy zarządu parków – Park District. Później, wspaniały obiekt sportowo-rekreacyjny został nazwany na cześć Josepha LoVerde’a, dyrektora wykonawczego dystryktu, który pełnił ten urząd przez 17 lat.

W związku z tym, że powrócono w zarządzie parków w Niles do nazw osobowych, jak: Park Komisarzy/Comissioners Park i Centrum Rekreacyjnego LoVerde, burmistrz miasteczka Niles Andrew Przybyło uważa, że nadszedł czas, aby przywrócić szacunek i honor człowiekowi, który pomógł w stworzeniu parków w miasteczku Niles, panu Josephowi Jozwiakowi.

Joe Jozwiak służył Stowarzyszeniu Niles Playground przez 15 lat jako wolontariusz. W tych latach położył fundament pod działalność nowoczesnego Zarządu Parków. Opuścił swoją służbę w 1955 roku, rok po utworzeniu nowoczesnego Dystryktu Parków w Niles.

Burmistrz miasteczka Niles – Andrew Przybylo – wzywa Zarząd Parków, aby przywróciła parkowi nazwę Park Jozwiaka/Jozwiak Park.

Co Panstwo sadzicie o tej inicjatywie?COMMENTS

WORDPRESS: 0