-0.7 C
Chicago
czwartek, 25 lutego, 2021

Burmistrz Los Angeles: Trump popiera organizację igrzysk w 2024 roku

Popularne

Burmistrz Los Angeles Eric Garcetti zapewnił, że wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych nie zaszkodził jego miastu w staraniach o organizację Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

Niektórzy komentatorzy uznali niespodziewany triumf kontrowersyjnego miliardera jako katastrofę dla olimpijskiej kandydatury “Miasta Aniołów”. Obawy się nasiliły po podpisaniu przez Trumpa dekretów zakazujących wjazdu do kraju obywatelom krajów muzułmańskich.

Garcetti, członek Partii Demokratycznej, który w listopadowych wyborach popierał Hillary Clinton, podkreśla tymczasem, że nie słyszał jak dotąd żadnych negatywnych opinii w związku z Trumpem ze strony Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Przekonuje też, że w kwestii organizacji IO prezydent jest po jego stronie.

– Starając się o igrzyska, zjednoczyliśmy miasto i kraj. Igrzyska wykraczają poza politykę. Myślę, że przy okazji poprzednich dziesięciu igrzysk nikt nie przywiązywał wagi do tego, kto jest głową państwa. Nasza kandydatura ma poparcie prezydenta. To coś osobnego od polityki, co do której w wielu kwestiach się nie zgadzamy. Dziękuję prezydentowi za poparcie, które okazał – oświadczył burmistrz.

O organizację IO 2024 Los Angeles rywalizuje już tylko z Paryżem. Wybór gospodarza zostanie ogłoszony 13 września.

(hm), Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane