14.7 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Burmistrz Koła zatrzymany przez CBA. Chodzi o ustawianie przetargów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Burmistrz Koła zatrzymany przez CBA. Ma to związek z trwającym od wielu miesięcy śledztwem dotyczącym ustawiania przetargów opiewających na
ponad 2,5 mln zł. „Dotyczyły dostawy pojazdów do zbierania odpadów komunalnych” – mówi Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Według ustaleń CBA i prokuratury, burmistrz Koła przekroczył swoje uprawnienia i działał na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Urzędnik miał podejmować bezprawne działania mające na celu wyeliminowanie innych, potencjalnych oferentów związanych z zamówieniami publicznymi. Zatrzymany burmistrz usłyszy zarzuty prokuratorskie.

Agenci CBA przeszukują biura w urzędzie miasta w Kole i dwóch spółkach komunalnych w tym mieście. Szukają dokumentów i zabezpieczają korespondencję mailową. Wcześniej, na przełomie lutego i marca agenci z łódzkiej delegatury CBA zatrzymali pięć osób osób: prezesa miejskiego zakładu usług komunalnych w Kole, byłego prezesa tej spółki i pracownika MZO Pruszkowie oraz prezesa i handlowca jednej z wrocławskich firm. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące zmowy przetargowej.

Michał Jędrkowiak/Radio Merkury/IAR/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520