HomeUSAChicago

Burmistrz Chicago zaniepokojona protestem na Dan Ryan

Burmistrz Chicago zaniepokojona protestem na Dan Ryan

Chicago zmobilizowało siły bezpieczeństwa. Ulice patroluje dodatkowo tysiąc policjantów. Powodem są obawy po poniedziałkowych włamaniach do sklepów na Michigan Avenue.

 

Ponadto dziś o 12 w południe rozpocznie się protest. Jego uczestnicy zamierzają przejść autostradą Dan Ryan. Burmistrz Lori Lightfoot przyznała podczas wczorajszej konferencji prasowej, że ma poważne obawy związane z tym właśnie protestem. Z informacji wynika bowiem, że ma on zgromadzić tysiące osób, które następnie przejdą do parku Granta. Akcja pod hasłem: SHUTDOWN OUR DAN RYAN została przygotowana przez organizację Black Lives Matter.

Burmistrz zaznaczyła, że jej niepokój budzi także ryzyko zamieszek i zmasowanych kradzieży sklepów jak to miało miejsce w poniedziałek. Stanowa policja Illinois zapewniła, że w związku z zapowiadanym protestem wzmocniła siły i będzie go dokładnie monitorować.

W liście wysłanym w tym tygodniu do prokuratora federalnego, przewodniczący chicagowskiego związku policjantów, John Catanzara nazwał protest aktem terroryzmu.

 

BK

COMMENTS