Burmistrz Chicago w Chinach próbuje ratować umowę z CTA

Burmistrz Chicago w Chinach próbuje ratować umowę z CTA

Burmistrz Rahm Emanuel próbuje w uratować w Chinach umowę CTA na 1.3 miliarda dolarów. W związku z wojną handlową zapoczątkowaną przez administrację prezydenta Donalda Trumpa zagrożony został kontrakt podpisany wcześniej z chińskimi biznesmenami.

 

Emanuel spotkał się już z wiceprezydentem Chin, Wang Qishan oraz ministrem handlu. Umowa zawarta przez CTA przewiduje pomoc w uruchomieniu w Chicago fabryki montującej wagony. Ministerstwo spraw zagranicznych Chin w wydanym w środę oświadczeniu zaznaczyło, że Państwo Środka podejmie zdecydowane działania jeżeli prezydent Trump będzie kontynuował podwyżki taryf celnych na chińskie towary. Rahm Emanuel powiedział z kolei, że Chińczycy chcą dojść do porozumienia jednak są przerażeni stanowiskiem administracji Białego Domu i nie ulegną presji. W nowej fabryce w Chicago planuje się zatrudnienie 200 osób. Prace przy jej budowie dobiegają końca. Wkrótce na przeszkolenie do Chin mają być wysłani pracownicy nowej fabryki.

Przypomnijmy, że w miniony   piątek administracja prezydenta Trumpa narzuciła 25-procentową taryfę na import z Chin szacowany na 34 miliardy dolarów. Władze w Pekinie natomiast w odpowiedzi opublikowały listę amerykańskich towarów na które nałożą dodatkowe opłaty w tym na soję, wieprzowinę i pojazdy elektryczne.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0