HomeSport

Bundesliga: Gol Lewandowskiego, wygrana Bayernu. Zwycięstwo Borussii

W Niemczech – Robert Lewandowski strzelił gola, a jego Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 4:2 (3:1) w 30. kolejce piłkarskiej Bundesligi. Polski napastnik trafił do siatki na 4:1, głową wykańczając dośrodkowanie Thomasa Muellera. To 30. ligowa bramka Lewandowskiego w tym sezonie Bundesligi, ale też 44. we wszystkich rozgrywkach, dzięki czemu pobił swój osobisty rekord. To tyle dobrych wiadomości, bo w następnej kolejce Lewandowski nie zagra – będzie bowiem zawieszony za piątą żółtą kartkę.
Triumfował lider, Triumfował też wicelider – Borussia Dortmund z Łukaszem Piszczkiem w składzie pokonała 1:0 (0:0) Herthę Berlin, w której od 62. minuty występował Krzysztof Piątek.
Niespodzianka na innym stadionie. Punkty stracił bowiem walczący o miejsce w Lidze Mistrzów RB Lipsk, tylko remisując u siebie z ostatnim w tabeli Paderbornem 1:1 (1:0). W Dusseldorfie powrót po poważnej kontuzji Dawida Kownackiego, który wszedł na boisko w 83. minucie, ale nie odmienił losów meczu swojej Fortuny z Hoffenheim – skończyło się remisem 2:2 (0:1). W innym sobotnim spotkaniu, Eintracht Frankfurt przegrał z Mainz 0:2 (0:1).
W tabeli prowadzący Bayern (70 pkt) ma siedem punktów przewagi nad Borussią Dortmund i jedenaście nad RB Lipsk.