2.4 C

Bundesliga: Bayern pokonał Borussię D., dwie bramki Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki dla Bayernu Monachium w wygranym 5:0 (4:0) spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej Bundesligi z Borussią Dortmund. Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 17. i 89. minucie. To 20. i 21. gol Lewandowskiego w tym sezonie, a 200. i 201. w historii jego występów w Bundeslidze.

W drużynie gości 69. minut rozegrał Łukasz Piszczek, dla którego był to pierwszy mecz po kontuzji pięty.
W pozostałych spotkaniach Bayer 04 Leverkusen przegrał z RB Lipsk 2:4 (2:1), Hertha BSC uległa Fortunie Duesseldorf (cały mecz Marcina Kamińskiego) 1:2 (1:1), Eintracht Frankfurt wygrał na wyjeździe z Schalke 2:1 (1:1), VfB Stuttgart zremisował z Norymbergą 1:1 (0:1), a Wolfsburg pokonał Hannover 96 3:1 (1:1).
W tabeli prowadzi Bayern (64 pkt) przed Borussią D. (63 pkt) i RB Lipsk (55 pkt).