Bułgarska prokuratura potwierdziła zatrzymanie w Niemczech podejrzanego o zamordowanie dziennikarki

Bułgarska prokuratura potwierdziła zatrzymanie w Niemczech podejrzanego o zamordowanie dziennikarki

Bułgarska prokuratura potwierdziła zatrzymanie w Niemczech podejrzanego o zamordowanie dziennikarki śledczej Wiktorii Marinowej. Jest nim obywatel Bułgarii Severin Krasimirov.

Bułgarski minister spraw wewnętrznych Mładen Marinow oświadczył, że znaleziono próbki DNA na ciele i ubraniach Wiktorii Marinowej i że są dowody łączące zatrzymanego z morderstwem.

Pochodzi on z tego samego miasta, co dziennikarka i ma kryminalną przeszłość. Mładen Marinow dodał, że śledczy rozmawiali z rodziną i przyjaciółmi ofiary i ich zdanie na razie nie ma widocznego związku między zabójstwem a pracą dziennikarki. Wczoraj prokuratura zatrzymała innego podejrzanego w tej spawie, Rumuna. Jego alibi zostało sprawdzone i nie postawiono mu zarzutów. Brutalne morderstwo dziennikarki śledczej poruszyło międzynarodową opinię publiczną. Swoje oburzenie wyraziły ONZ, Komisja Europejska, Rada Europy oraz deputowani Parlamentu Europejskiego.

Wiktoria Marinowa zajmowała się ostatnio aferą dotyczącą defraudacji unijnych funduszy. Miały być w nią wmieszane firmy budowlane, oligarchowie i politycy. Bułgarska prokuratura wszczęła dochodzenie w tej sprawie na podstawie tych doniesień.

IAR/Grecja/B. Kukiel – Vraila/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0