HomeKultura

Budka Suflera bez Krzysztofa Cugowskiego

Budka Suflera bez Krzysztofa Cugowskiego

Budka Suflera wystąpi w największych miastach w Polsce z trasą “45 lat Powrót do korzeni” , jednak w składzie nie pojawi się długoletni wokalista formacji Krzysztof Cugowski.

 

– Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go, czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: “Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty”. Gra aktualnie z zespołem Mistrzów, co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić co chcemy, bo on robi, co chce. A ciekawostką tego co on robi, jest to, że na 15 utworów 12 gra naszych – mówi Romuald Lipko zapytany przez gazetę, skąd taka decyzja, odpowiedział:

 

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez “Super Express”, Cugowski twierdzi, że taka rozmowa nie miała miejsca oraz podkreśla, że ze strony prawnej koncerty nie będą mogły dojść do skutku. – Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak, i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić, co z tym robić dalej, ponieważ tak nie może być. Zespół przestał istnieć cztery i pół roku temu i tyle.

Pozostali członkowie Budki Suflera ruszą w trasę jesienią 2019 roku. Gościnnie na koncertach ma pojawić się Urszula, Izabela Trojanowska czy Felicjan Andrzejczak.

 

Super Ekspress

 

COMMENTS