HomeŚwiat

Brytyjska para książęca przybędzie do Polski

Brytyjska para książęca przybędzie do Polski

Księżna Kate i Książę William w lipcu w Polsce – podał na Twitterze Pałac Kensington. W trakcie wizyty książęca para spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i jego żoną Agatą.

-Wizyta odzwierciedla szerokie i głębokie partnerstwo pomiędzy Wielką Brytanią a Polską – podał Pałac Kensington w oświadczeniu. Księżna i Książę Cambridge w lipcu odwiedzą również naszych zachodnich sąsiadów, Niemcy.
Informacje z Londynu potwierdził prezydencki minister Krzysztof Szczerski. – Para Prezydencka z radością przyjęła wiadomość o woli złożenia wizyty w Polsce przez Księcia i Księżną Cambridge. Księżna Kate i Książę William będą mile widzianymi gośćmi w Polsce. Polska Para Prezydencka z przyjemnością przywita ich w naszym kraju w lipcu tego roku. Wizytę te odczytujemy jako potwierdzenie serdecznych więzi między naszymi krajami i narodami. Szczegółowy program wizyty zostanie podany w późniejszym terminie – czytamy na stronie prezydent.pl.
Wiadomość dotarła już również do ambasadora Wielkiej Brytanii w Polsce Jonathana Knotta: – Cieszę się na wizytę Księcia i Księżnej Cambridge w Polsce w lipcu. Wizyta pokazuje szczególną więź pomiędzy Wielką Brytanią a Polską” – napisał ambasador na Twitterze.

Sylwia Arlak AIP

COMMENTS