32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

„Brytyjscy politycy wspomagają propagandę Kremla” – alarmuje „Times”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

„Brytyjscy politycy wspomagają propagandę Kremla” – alarmuje „Times”. Brytyjskie media zajmują się sprawą polityków występujących w telewizji RT – dawniej Russia Today – uważanej przez większość analityków za tubę propagandową Kremla. Chodzi głównie o polityków lewicy, ale w tym gronie są również Konserwatyści.

Wśród najczęstszych gości stacji są politycy lewicowego gabinetu cieni: Richard Burgon, odpowiedzialny za sądownictwo, oraz Peter Dowd, prawa ręka „cienia” ministra skarbu. Wpływowy konserwatwny blog Guido Fawkes wylicza, że wzrost aktywności polityków Partii Pracy na antenie nastąpił po tym, jak jej liderem stał się radykalnie lewicowy Jeremy Corbyn. Zdaniem „Timesa”, jest to niedopuszczalne. „W kraju, gdzie niezależne dziennikarstwo może być niebezpieczne, a nawet zabójcze – RT cieszy się
wsparciem i pieniędzmi od Kremla” – przypomina konserwatywny dziennik, zanaczając, że w zamian telewizja „wspiera wersję prawdy rosyjskiego rządu”. „Politycy nie powinni przypochlebiać się dalekim od subtelności propagandystom”- pisze konserwatywny dziennik . I dodaje: „czas by Burgons i Dowd zadali sobie pytanie, po której stronie stoją”.

Jest już reakcja Partii Pracy. „Nasi rzecznicy pojawiają się w całym spektrum programów, by zaprezentować nasze plany na
transformację Wielkiej Brytanii” – głosi oświadczenie.

„The Times” krytykuje też część polityków prawicy za pobieranie pieniędzy za występ w programie starycznym stacji, a także innych członków Partii Konserwatywnej za to, że mniej regularnie przychodzą do jej studia na wywiady. W tym gronie dziennik wylicza między innymi byłego szefa komisji do spraw zagranicznych Crispina Blunta oraz posła o polskich korzeniach, Daniela Kawczyńskiego. W przeszłości telewizja RT była wielokrotnie krytytkowana przez regulatora brytyjskiego rynku za łamanie zasady obiektywizmu.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adam Dąbrowski, Londyn/mcm/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520