32.8 C
Chicago
środa, 12 czerwca, 2024

Brytyjscy piloci bombardowali Syrię

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Brytyjski rząd nosi się dopiero z zamiarem rozszerzenia nalotów na Państwo Islamskie z terenu Iraku również na Syrię. A tymczasem wyszło na jaw, że trzej brytyjscy piloci już brali udział w takich atakach, bez zgody parlamentu w Londynie.
Trzej Brytyjczycy latali samolotami sojuszniczymi, w ramach wymiany personelu. Wielka Brytania chwilowo nie ma własnego lotniskowca i jej piloci ćwiczą na okrętach marynarek Stanów Zjednoczonych, Kanady i Francji, a program wymiany obejmuje całość zadań, jakie wykonują piloci tych państw, w tym misje bojowe. Brytyjski minister obrony powiedział BBC: „My nie mamy obecnie zgody parlamentu na uderzenia na terenie Syrii, ale Amerykanie mają i robią to dla naszego bezpieczeństwa.”
Ewentualne głosowanie w Izbie Gmin nad podjęciem akcji nad Syrią spodziewane jest dopiero we wrześniu, po wyborze nowego lidera opozycyjnej Partii Pracy. Prowadzący w sondażach kandydat, Jeremy Corbyn powiedział po ujawnieniu udziału brytyjskich pilotów w akcjach sojuszniczych nad Syrią: „Jestem w szoku, że do tego doszło – bez żadnego oświadczenia, czy debaty w parlamencie. Nie jestem zwolennikiem naszego angażowania się w tę wojnę.”

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520