HomeNew York

Brutalne zachowanie oficera NYPD

Brutalne zachowanie oficera NYPD

Nowojorczycy korzystając z pięknej wiosennej pogody wyszli w miniony weekend do parków i na plaże. Niestety niektórzy z mieszkańców Wielkiego Jabłka nie przestrzegają zasad obecnie obowiązujących w miejscach publicznych.

Chodzi o zachowanie miniumu 6 stóp odstępu oraz o noszenie masek w miejscach publicznych. Zgodnie z tym co podaje nowojorska policja do dziwnego incydentu doszło na Lower East Side. Nagrano tam amatorski film, na którym widać jak funkcjonariusz NYPD brutalnie aresztował mężczyznę. Do incydentu doszło w momencie, kiedy oficerowie policji próbowali rozgonić tłum ludzi, którzy nie przestrzegali tzw. dystansu społecznego. Oficer NYPD w cywilu ruszył na pomoc swoim kolegom, którzy byli tego dnia na służbie i zaczęła się najpierw słowna pyskówka, która później przerodziła się w regularną bójkę. W rezultacie aresztowano mężczyznę z tłumu.

Obecnie Departament Policji w Nowym Jorku pracuje nad wyjaśnieniem tej sytuacji. Burmistrz NYC Bill de Blasio powiedział, że nagranie wideo „naprawdę go niepokoi”, a zachowanie oficera jest „po prostu nie do przyjęcia”.

COMMENTS