16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Bruksela: Juncker chce spotkać się z premierami Grupy Wyszehradzkiej, by rozmawiać o przyszłości Europy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szef Komisji Europejskiej chce spotkać się z przywódcami Grupy Wyszehradzkiej. Jean -Claude Juncker poinformował o tym po spotkaniu w Brukseli z premierem Słowacji Robertem Fico. W rozmowach miałby uczestniczyć również szef włoskiego rządu, gdyż jednym z tematów ma być kwestia migracji.

Jean -Claude Juncker na konferencji prasowej powiedział, że jest otwarty na rozmowę o przyszłości Europy z premierami Grupy Wyszehradzkiej. „Chciałbym, żeby premier Fico zaprosił kolegów z grupy V4 na spotkanie. O ile mi wiadomo czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie przez unijny Trybunał Sprawiedliwości skargi Słowacji i Węgier na obowiązkową relokację uchodźców. Dlatego chcielibyśmy zaprosić na część tego spotkania premiera Włoch. Słowacja pokazała wysyłając list wraz z innymi państwami do premiera Paolo Gentiloniego, że chce znaleźć kompromis w tej sprawie” – stwierdził Juncker.
W ubiegłym tygodniu premierzy państw Grupy Wyszehradzkiej w liście do Paolo Gentiloniego zapewnili o swoim wsparciu dla jego kraju wobec kryzysu migracyjnego w Europie. Dziś w Brukseli Robert Fico mówił, że cieszy się z propozycji spotkania Grupy Wyszehradzkiej z Komisją Europejską. Premier Słowacji powiedział, że do spotkania dojdzie prawdopodobnie po 13 września, ponieważ tego dnia „oczekiwane jest orędzie o stanie UE”. Zaznaczył, że na spotkaniu, oprócz dyskusji ogólnej nie, nie sposób będzie uniknąć rozmowy o szczegółowych problemach.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Tomasz Majka, Bruksela/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520