3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Bronisław Wildstein zasłużonym dla kultury

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Medal zasłużony kulturze Gloria Artis dla Bronisława Wildsteina. Autor powieści został nagrodzony najwyższym, pierwszym stopniem tego wyróżnienia. Pisarz i publicysta powiedział, że czuje się człowiekiem kultury. Medal jest dla niego ważnym wyróżnieniem.
Laureat jest pewien, że będzie zapamiętany przede wszystkim jako pisarz. Bronisław Wildstein powiedział, że literatura jest najgłębszą rzeczą, którą jest w stanie stworzyć. Publicystyka, mimo że ważna, jest jego zdaniem bardziej „doraźna”.
Minister kultury Piotr Gliński wspominał, że dla jego pokolenia Bronisław Wildstein był bohaterem. Wicepremier wspominał swoją działalność w Studenckim Komitecie Solidarności i podkreślał, że krakowski oddział tej organizacji, w którym działał Bronisław Wildstein, był niedoścignionym wzorem.
W dorobku Bronisława Wildsteina są takie powieści jak: „Mistrz”, „Dolina Nicości” czy „Ukryty”, ale także zbiory opowiadań: „O zdradzie i śmierci” czy „Przyszłość z ograniczoną odpowiedzialnością”. Bronisław Wildstein urodził się w Olsztynie w 1952 roku. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zakładał Studencki Komitet Solidarności.
Gloria Artis ma trzy stopnie – złoty, srebrny i brązowy. Odznaczenie jest przyznawane od sierpnia 2005 roku. Wśród nagrodzonych są na przykład rzeźbiarka Magdalena Abakanowicz, reżyser Andrzej Wajda i aktor Gustaw Holoubek. Do tej pory przyznano prawie 5 tysięcy takich odznaczeń.

IAR/kt/wk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520