Brexit: Dwie dymisje w rządzie Theresy May. Tusk: “Politycy przychodzą i odchodzą, ale problemy, które stworzyli, pozostają”

Brexit: Dwie dymisje w rządzie Theresy May. Tusk: “Politycy przychodzą i odchodzą, ale problemy, które stworzyli, pozostają”

Dwie dymisje w brytyjskim rządzie w związku z negocjacjami w sprawie brexitu. Problemy pozostają – skomentował szef Rady Europejskiej. Donald Tusk odniósł się do informacji o rezygnacji ministra do spraw brexitu Davida Davisa i ministra spraw zagranicznych Borisa Johnsona. “Politycy przychodzą i odchodzą, ale problemy, które stworzyli, pozostają. Bałagan spowodowany przez brexit jest największym problemem w historii relacji Unii Europejskiej z Wielką Brytanią i jest daleki od rozwiązania” – powiedział szef Rady.

Ten komentarz Donald Tusk wygłosił na konferencji prasowej na zakończenie szczytu Unia Europejska-Ukraina. Później na jednym z portali społecznościowych zamieścił wpis następującej treści: “Mogę tylko żałować, że wraz z Davisem i Johnsonem nie odchodzi idea brexitu, ale kto wie?”. W nocy do dymisji podał się David Davis, który zaprotestował przeciwko tak zwanemu miękkiemu brexitowi. Taką wersję preferuje brytyjska premier z daleko idącą harmonizacją prawną i bliskimi związkami gospodarczymi z Unią. Dziś po południu o dymisji poinformował Boris Johnson, również zwolennik twardych negocjacji z Brukselą i uniezależnienia się od Wspólnoty.

IAR/Beata Płomecka/Bruksela/em/kj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0