HomePOLSKA

Branża weselna chce szerszej pomocy rządowej. “Rząd boi się kosztów, ale nie boi zamrażać gospodarki”

Branża weselna chce szerszej pomocy rządowej. “Rząd boi się kosztów, ale nie boi zamrażać gospodarki”

Przedstawiciele branży weselnej spotkali się z reprezentantami ministerstwa rozwoju pracy i technologii w spawie rządowej pomocy dla firm z tego sektora. Przedsiębiorcy zaproponowali między innymi rozszerzenie listy działalności gospodarczych, uprawnionych do uzyskania wsparcia w ramach Tarczy Branżowej i Tarczy PFR 2.0.

 

Jak powiedziała Polskiemu Radiu wiceminister rozwoju Olga Semeniuk, na spotkaniu wymieniono kilkanaście branż, które są ściśle powiązane z branżą weselną, a ich działalność nie znajduje się na liście kodów PKD uprawnionych do uzyskania wsparcia
“Chodziło o kody PKD, które nie są wiodące w danej działalności” – mówiła Olga Semeniuk. “Mówimy tu na przykład o projektantach sukien ślubnych, o florystyce związanej z aranżacją wesel, ale też o przenikających się kodach PKD i działalnościach gospodarczych, które są w branży eventowej związanej z dostarczaniem pewnych towarów i usług”- wyjaśniała.

 

Wiceminister podkreśliła, że zleciła już analizę kosztów ewentualnego rozszerzenia listy branż. Zapowiedziała również, że na ten temat będzie rozmawiała z Ministerstwem Finansów.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Mytlewski/i wz/w dyd

COMMENTS