8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Bochenska odznaczona w czasie Gali Korpusu Dyplomatycznego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

CHICAGO: Iwona Wegrzyn Bochenska odznaczona w czasie tegorocznej Gali Korpusu Dyplomatycznego.Tegoroczna Gala Korpusu Dyplomatycznego 2020 odbyła się wirtualnie. Uczestniczyło w niej kilkaset osób: dyplomatów z korpusu dyplomatycznego akredytowanego w Chicago i w stanach Środkowego Zachodu, przedstawiciele firm działających w Chicago i w wielu krajach świata, przedstawiciele świata biznesu.
Iwona została odznaczona i doceniona za jej działalność społeczną. Pracuje od wielu lat w Departamencie Handlu stanu Illinois  (Illinois Department of Commerce) jako ekspert d/s handlu Illinois z krajami europejskimi. Jest współprzewodniczącą Komitetu Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa wraz z Conradem Nowakiem.

W 2020 roku Komitet Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa obchodzi 60. rocznicę działalności. Umowa pomiędzy tymi miastami stała się modelem rozwiązan dla współpracy Chicago z innymi metropoliami na świecie. Na międzynarodowym lotnisku O’Hare w Chicago umieszczono banery wskazujące na tę ważną rocznicę współpracy Komitetu  Miast Siostrzanych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W Gali Korpusu Dyplomatycznego wzięli udział członkowie Zarządu Komitetu Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa, widoczni na powyższym zdjęciu. 

Chicago posiada obecnie współpracę w ramach programu Miast Siostrzanych z 27 wielkimi metropoliami na świecie. 

W aglomeracji chicagowskiej mieszka wielu Polaków. Stąd też jej wyróżnienie jest także dostrzeżeniem wkładu Polonii w budowanie Chicago i dostrzeżeniem działalności Polonii.

Iwona pomagała w wielu inicjatywach polonijnych, związanych min z obchodami października jako Miesiąca Dziedzictwa Polskiego w Chicago i w aglomeracji chicagowskiej.

                                                                              Konsul Małgorzata Bąk-Guzik, z Konsulatu RP w Chicago reprezentowała Polskę na tegorocznej Gali Korpusu Dyplomatycznego. 

W miniony weekend przeprowadziliśmy wywiad z p. Iwoną Węgrzyn-Bocheńską dla Radia dla Ciebie-Polski FM. Rozmawialiśmy o jej nagrodzie, działalności zawodowej, społecznej w Komitecie Miast Siostrzanych Chicago-Warszawa, w kontynuacji misji jej śp ojca Wiktora Węgrzyna-inicjatora słynnych motocyklowych Rajdów Katyńskich i o wielu innych ciekawych zagadnieniach.

Dziekuję za zaproszenie do udziału w tegorocznej Gali Korpusu Dyplomatycznego w 2020. Uczestniczyłem w kilku galach w poprzednich latach/dekadach. Jest to znakomita możliwość lepszego poznania innych krajów, zapoznania się z bogactwem ich kultur, pięknem krajów, które dyplomaci repreezentują, czy spotkania ciekawych ludzi z kręgó dyplomatycznych czy terż ze świata biznesu. 

 Gratulujemy Iwonie Wegrzyn Bocheńskiej prestiżowego wyróżnienia przez Chicago Sister City International. Życzymy jej dalszej owocnej działalności zawodowej i społecznej. 

Tekst i część zdjęć @ Andrzej Mikolajczyk oraz
Zdjęcia @ Conrad Nowak, Iwona Bochenska – wykorzystano za pozwoleniem.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520