28.3 C
Chicago
piątek, 12 lipca, 2024

BMW również oszukiwało w kwestii spalin? Rewelacyjne doniesienia „Auto Bild”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Według dziennikarzy niemieckiego czasopisma motoryzacyjnego „Auto Bild”, Volkswagen może nie być jedynym koncernem, który zaniżał wyniki emisji spalin w swoich silnikach. Z doniesień gazety wynika, że również jeden z modeli BMW przekracza normy emisji.

Fot. BMW

Chodzi o napędzany dieslem pojazd BMW X3 xDrive 20d, który według dziennikarzy „Auto Bild” emituje aż jedenastokrotnie więcej tlenków azotu do atmosfery, niż pozwala na to europejska norma.
Zamieszczając tę informację dziennikarze powołali się na Międzynarodową Radę ds. Czystego Transportu (ICCT).
BMW zareagowało błyskawicznie i tuż po ukazaniu się wiadomości zdementowało doniesienia „Auto Bild”. Marka zapewniła, że w każdym kraju surowo przestrzega wszystkich norm, a oskarżenia są wyssane z palca. Poproszono również o dowody rzekomego fałszowania wyników.
Dziennikarze poinformowali, że mają na ten temat o wiele więcej informacji, które zostaną opublikowane w szerszym materiale w najbliższym czasie.
Jak poinformował „Financial Times”, nie tylko pojazdy Volkswagena mogły mieć zamontowane urządzenia manipulujące pomiarami spalin. Mowa o takich samochodach, jak BMW X3, Opel Zafira Tourer oraz Citroen C4 Picasso.
– Nie wiemy jeszcze, jak wiele z 11 milionów podejrzanych pojazdów pochodzi z Europy. Badamy również próbki z aut innych koncernów, niemieckich i zagranicznych. Rozpoczęliśmy własne śledztwo w tej sprawie, ale na razie nie chcemy spekulować, o jakie firmy chodzi – powiedział niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt.

AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520