HomeCiekawostki

Blisko jedna czwarta zakażonych koronawirusem w Polsce to osoby młode poniżej trzydziestego roku życia

Blisko jedna czwarta zakażonych koronawirusem w Polsce to osoby młode poniżej trzydziestego roku życia

Minister zdrowia powiedział, że nikt, nawet osoby młode, nie mogą liczyć na cudowną odporność na koronawirusa, jedynie niektórzy mogą mieć łagodniejszy przebieg choroby.

Na konferencji prasowej w resorcie zdrowia profesor Łukasz Szumowski podkreślił, że każdy powinien ograniczyć kontakty i zadbać o własne zdrowie oraz o zdrowie innych. Według niego, nawet osoby młode mają ryzyko poważnych powikłań zakażenia koronawirusem oraz trwałych skutków zapalenia płuc takich jak zwłóknienia płuc. Doniesienia światowe dowodzą, że zgony z tego powodu dotyczą również osób młodych. Natomiast, jeśli osoby młode przechodzą chorobę w tak zwany sposób skąpoobjawowy, to wówczas mogą zakażać innych, między innymi osoby starsze, dla których wirus jest bardzo groźny – podkreślił minister.

Według Głównego Inspektora Sanitarnego, blisko jedna czwarta zakażonych koronawirusem w Polsce to osoby młode poniżej trzydziestego roku życia. Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny apeluje do młodych o pozostawanie w domu, aby nie narażać siebie oraz starszych członków rodziny na zakażenie. Wiadomo bowiem, że koronawirus ma ostry i ciężki przebieg u osób starszych, które mają inne przewlekłe schorzenia.

IAR /Informacyjna Agencja Radiowa/# Góra/w dw

COMMENTS