HomeUSAFloryda

Błędne wyniki testów COVID-19 na Florydzie?

Błędne wyniki testów COVID-19 na Florydzie?

Według niektórych urzędników państwowych niektóre prywatne laboratoria badawcze w ostatnich dniach nie zgłosiły negatywnych wyników testu koronawirusa.
Nieujawniona liczba prywatnych laboratoriów zajmujących się badaniami medycznymi w ostatnich dniach nie zgłosiła negatywnych wyników testu koronawirusa, które mogły zniekształcić niektóre dane koronawirusa na Florydzie, gubernator Florydy Ron DeSantis i Florida Department of Health potwierdzili w środę.„Nie sądzę, żeby próbowali być podstępni” – powiedział dziennikarzom DeSantis. „Myślę, że procent dodatni jest całkiem dobrym wskaźnikiem, ale musisz to porównać z faktem, że nie wszystkie negatywne czynniki są obecne”.

Urzędnicy ds. Zdrowia na Florydzie zgłosili pozytywny wynik testu wynoszący 11 procent w środę, gdy liczba testów przeprowadzonych w stanie osiągnęła 2 739 169. Od tygodni kurs stale rośnie w górę.

Tymczasem Associated Press podało, że dane dotyczące pandemii koronawirusa w USA będą teraz gromadzone przez prywatną firmę technologiczną zamiast Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Dr Robert Redfield, dyrektor CDC, powiedział dziennikarzom w środę, że agencja zgodziła się wyjść z tradycyjnego rządowego procesu gromadzenia danych „w celu usprawnienia raportowania”, według Associated Press.

DeSantis powiedział również, że niektóre większe laboratoria nie przedstawiły w odpowiednim czasie negatywnych wyników testów w kwietniu i maju.
„Szybko przesyłali wyniki pozytywne, a następnie odrzucali negatywy” – powiedział DeSantis.

Według rzecznika Departamentu Zdrowia na Florydzie, prywatne i publiczne laboratoria są zobowiązane do natychmiastowego zgłaszania stanu pozytywnego i negatywnego testu do stanu.

„Wszystkie przypadki COVID-19 są potwierdzane przez testy diagnostyczne i antygenowe, a następnie zgłaszane stanowi przez laboratoria przeprowadzające testy” – powiedział rzecznik.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że zauważyli w ostatnich dniach, że niektóre mniejsze laboratoria nie zgłaszały negatywnych wyników testów.

„Dział natychmiast rozpoczął współpracę z tymi laboratoriami, aby upewnić się, że wszystkie wyniki zostały zgłoszone w celu zapewnienia kompleksowych i przejrzystych danych” – powiedział rzecznik.

DeSantis powiedział, że laboratoria medyczne zwykle nie przedstawiają negatywnych wyników badań w przypadku innych chorób.

„Prawo wymaga zgłaszania choroby, która jeśli ktoś potwierdzi pozytywny wynik, jest zgłaszana” – wyjaśnił DeSantis. „Powiedzieliśmy wtedy, myślę, że w jednym z moich zarządzeń wykonawczych, podaj również negatywy. W ten sposób widzimy procent pozytywny i próbujemy ocenić”.
JK

COMMENTS