Błaszczak: Tunezyjczyk przebywał w Polsce nielegalnie, powinien być deportowany

Błaszczak: Tunezyjczyk przebywał w Polsce nielegalnie, powinien być deportowany

– Polak został zamordowany przez emigranta z północnej Afryki. Ten emigrant nie powinien przebywać w Polsce. – stwierdził na antenie TVP Info szef MSWiA.

Mariusz Błaszczak, szef MSWiA wystąpił w programie “Gość Wiadomości”. Na antenie TVP stwierdził, że imigrant, który jest podejrzewany o zamordowanie mieszkańca Ełku, przebywał w Polsce nielegalnie. – Polak został zamordowany przez emigranta z północnej Afryki. Ten emigrant nie powinien przebywać w Polsce. – stwierdził szef MSWiA. – On powinien być deportowany, ale ze względu na opieszałość, procedury nieszczelne, on był w Polsce, chociaż udowodniono, że jego status był nielegalny. Przypomnijmy, że tragiczne wydarzenia rozegrały się w noc sylwestrową.
Przed barem Prince Kebab przy ul. Armii Krajowej doszło do awantury, w której zginął 21-letni Daniel. Wcześniej miał on pokłócić się z personelem lokalu, z którego wziął dwa napoje, nie płacąc za nie. Jak ustaliła prokuratura, obcokrajowcy wybiegli za 21-latkiem. Doszło do szarpaniny, podczas której Daniel został kilkakrotnie raniony nożem. Pracownicy po awanturze wrócili do lokalu. Zaraz po zderzeniu kolega 21-latka wrzucił do środka petardę. 21-letni Daniel miał dwie rany kłute, prawdopodobnie od noża. Zarzut zabójstwa usłyszał dwudziestosześcioletni Tunezyjczyk, który był zatrudniony w barze kebab jako kucharz. Zarzut zabójstwa usłyszał też Algierczyk, właściciel lokalu.

 

(ezio), AIP/fot.archiwum AIPCOMMENTS

WORDPRESS: 0