Błaszczak: Ataki na biura poselskie polityków PiS są efektem mowy nienawiści

Błaszczak: Ataki na biura poselskie polityków PiS są efektem mowy nienawiści

Szef MSWiA uważa, że ataki na biura poselskie polityków PiS są efektem mowy nienawiści, którą od wielu miesięcy propaguje opozycja. Minister Mariusz Błaszczak przekazał, że udało się zatrzymać sprawców ataku na biura posła Łukasza Schreibera i europosła Kosmy Złotowskiego w Nakle nad Notecią. Zatrzymani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. 

Ataki na biura poselskie są, zdaniem szefa MSWiA, rezultatem nienawiści, która pojawia się i charakteryzuje wystąpienia posłów totalnej opozycji. “Z tym trzeba skończyć, bo może przynieść tragiczne skutki” – mówił Mariusz Błaszczak.
Dodał, że przestrzega wszystkich, którzy chcieliby w przyszłości dopuścić się podobnych czynów, jak w Nakle czy w ubiegłym roku w Sycowie. “Policja zapewni bezpieczeństwo i ustali sprawców, a wymiar sprawiedliwości surowo oceni takie zachowania” – oświadczył minister.
W przypadku ataków na biura polityków w Nakle policja zatrzymała małżeństwo. Namalowali oni w noc sylwestrową na drzwiach biura Łukasza Schreibera i Kosmy Złotowskiego obraźliwe napisy.
Z kolei w grudniu 2017 roku w Sycowie doszło do ataku na biuro minister Beaty Kempy. Drzwi lokalu zostały oblane łatwopalną cieczą, a potem podpalone.
Policja zatrzymała w tej sprawie Sebastiana K., który został aresztowany na trzy miesiące. Usłyszał zarzuty o charakterze terrorystycznym, za co grozi do 15 lat więzienia.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/A.Drążkiewicz/wcześniejsze/jl/gaj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0