6.3 C
sobota, 20 kwietnia, 2024

Blackhawks wygrali w Nowym Jorku z Rangers; porażka St. Louis

Hokeiści Chicago Blackhawks wygrali na wyjeździe z New York Rangers 2:1 w meczu na szczycie ligi NHL. Ekipa z „wietrznego miasta” to czołowy klub Konferencji Zachodniej; zespół z „wielkiego jabłka” to zaś ścisła czołówka Konferencji Wschodniej.

Mecz w Madison Square Garden rozstrzygnął się w II tercji. W 6. minucie prowadzenie gościom dał Trevor van Riemsdyk; 3 minuty później wyrównał Jesper Fast, a pod koniec tej części gola na wagę zwycięstwa zdobył Artiom Anisimow.
Chicago zgromadzili 42 punkty w 31 meczach i w tabeli Zachodu mają przewagę 6 punktów nad Minnesota Wild, którzy we wtorek wygrali u siebie z Florida Panthers 5:1. To piąte z rzędu zwycięstwo Minnesoty.
Również 36 punktów ma trzeci zespół Konferencji Zachodniej, St. Louis Blues, który we wtorek przegrał na wyjeździe z Nashville Predators 3:6. Na początku II tercji faworyzowani goście prowadzili już 3:0, ale dzięki m.in. determinacji i świetnej grze kapitana Mike’a Fishera (strzelił 2 bramki), Nashville odnieśli spektakularne zwycięstwo.

Liderem Wschodu pozostają Montreal Canadiens, który podobnie jak Chicago mają 42 punkty, ale zdobyli je w 29 meczach. O punkt mniej mają ekipy Pittsburgh Penguins i NY Rangers.

Outsiderem rozgrywek pozostają Colorado Avalanchem, którzy z dorobkiem 23 punktów (11 zwycięstw w 27 meczach) zamykają tabelę Zachodu. Tylko o 2 punkty więcej mają hokeiści Arizona Coyote, choć we wtorek pokonali na wyjeździe Detroit Red Wings 4:1.
Na Wschodzie tabelę zamykają New York Islanders, którzy we wtorek przegrali u siebie z Washington Capitals 2:4 i mają 27 punktów. O punkt więcej zdobyły zespoły Buffalo Sabres i Toronto Maple Leafs.