HomePOLSKA

Biskup Edward Janiak był pijany? Episkopat zabiera głos w sprawie

Biskup Edward Janiak był pijany? Episkopat zabiera głos w sprawie

– Jeśli informacje przekazane w mediach się potwierdzą, to opisywana sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Komentarz dotyczy informacji o tym, jakoby biskup kaliski Edward Janiak trafił nietrzeźwy na szpitalny oddział ratunkowy w Kaliszu.

Biskup miał trafić do szpitala 2 czerwca późnym wieczorem z podejrzeniem udaru mózgu ze względu na bełkotliwą mowę. Według “Gazety Wyborczej” został poddany badaniom diagnostycznym, łącznie z tomografią komputerową. Nie wykazały one jednak udaru. Badanie krwi miało natomiast wykazać aż 3,44 promila alkoholu w organizmie. Po kilku godzinach spędzonych w SOR i podaniu dożylnie glukozy, biskup mógł wyjść ze szpitala. Kaliski szpital nie udziela informacji na ten temat. – Kuria Diecezjalna nie będzie komentować medialnych doniesień “Gazety Wyborczej” – napisał w odpowiedzi do naszej redakcji ks. Marcin Papuziński, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

 

Sytuację skomentował za to rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski. – W odpowiedzi na pytania dotyczące publikacji na temat bp. Edwarda Janiaka, stanowczo oświadczam, że – jeśli informacje przekazane w mediach się potwierdzą – to opisywana sytuacja nigdy nie powinna się wydarzyć – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznik episkopatu dodaje, że „jest zrozumiałym, że każda taka informacja wzbudza liczne reakcje społeczne oraz wywołuje emocje wśród wiernych. Obecnie oczekujemy na rzetelne wyjaśnienie doniesień medialnych w sprawie tego zdarzenia, które – jeszcze raz zaznaczam – nigdy nie powinno mieć miejsca, szczególnie wśród ludzi Kościoła”.

Red. AIP

COMMENTS