Biłgoraj. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą “na wnuczka”

Biłgoraj. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą “na wnuczka”

Biłgorajscy policjanci otrzymywali kolejne zgłoszenia od osób, które próbowano oszukać metodą “na wnuczka”. Zatrzymano dwóch podejrzanych.

Do zatrzymania doszło na terenie Biłgoraja. Policja ustaliła, że oszuści przyjadą do jednej z rodzin, by odebrać pieniądze. – Teren miasta był patrolowany zarówno przez policjantów w mundurach jak i policjantów operacyjnych. Wspólne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Biłgoraja. Jak wstępnie ustalili policjanci dwaj mężczyźni w wieku 33 i 34 lat mieli pełnić rolę tzw. odbieraczy pieniędzy, czyli zgłaszać się po pieniądze do osób, które dałyby się podejść oszustom- wyjaśnia Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzut usiłowania oszustwa za co grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje: Tylko w piątek biłgorajscy policjanci odnotowali 9 kolejnych zgłoszeń, gdzie sposób działania oszustów był taki sam. Na telefon dzwoniła osoba podająca się za kogoś bliskiego i informowała, że pilnie potrzebuje pieniędzy. Policjanci ostrzegają przed oszustami i występują z apelami o zachowanie rozsądku w tego typu przypadkach, również za pomocą dostępnych mediów tak aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Te działania przynoszą rezultaty i ja widać chociażby na wczorajszym przykładzie nikt nie dał się oszukać. Każda z osób, która otrzymała podobny telefon wykazała się spokojem i rozsądkiem.

 

KP aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0