12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Biłgoraj. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą „na wnuczka”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Biłgorajscy policjanci otrzymywali kolejne zgłoszenia od osób, które próbowano oszukać metodą „na wnuczka”. Zatrzymano dwóch podejrzanych.

Do zatrzymania doszło na terenie Biłgoraja. Policja ustaliła, że oszuści przyjadą do jednej z rodzin, by odebrać pieniądze. – Teren miasta był patrolowany zarówno przez policjantów w mundurach jak i policjantów operacyjnych. Wspólne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Biłgoraja. Jak wstępnie ustalili policjanci dwaj mężczyźni w wieku 33 i 34 lat mieli pełnić rolę tzw. odbieraczy pieniędzy, czyli zgłaszać się po pieniądze do osób, które dałyby się podejść oszustom- wyjaśnia Joanna Klimek z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Usłyszeli już zarzut usiłowania oszustwa za co grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje: Tylko w piątek biłgorajscy policjanci odnotowali 9 kolejnych zgłoszeń, gdzie sposób działania oszustów był taki sam. Na telefon dzwoniła osoba podająca się za kogoś bliskiego i informowała, że pilnie potrzebuje pieniędzy. Policjanci ostrzegają przed oszustami i występują z apelami o zachowanie rozsądku w tego typu przypadkach, również za pomocą dostępnych mediów tak aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Te działania przynoszą rezultaty i ja widać chociażby na wczorajszym przykładzie nikt nie dał się oszukać. Każda z osób, która otrzymała podobny telefon wykazała się spokojem i rozsądkiem.

 

KP aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520