“Bild Zeitung”: Niemiecki wymiar sprawiedliwości ignorował informacje o migrantach podejrzanych o złamanie prawa międzynarodowego

“Bild Zeitung”: Niemiecki wymiar sprawiedliwości ignorował informacje o migrantach podejrzanych o złamanie prawa międzynarodowego

Niemiecki wymiar sprawiedliwości ignorował informacje o zbrodniarzach wojennych – donosi dzisiejszy “Bild Zeitung”.

Według gazety w latach 2014 – 2019 Federalny Urząd Kryminalny oraz Prokuratura Generalna otrzymała od Urzędu ds. Migracji i Uchodźców ponad 5000 doniesień o migrantach podejrzanych o złamanie prawa międzynarodowego.

Na siedem tysięcy takich doniesień wdrożono jedynie sto dwadzieścia dziewięć spraw. W latach największego napływu do Niemiec migrantów 2015 – 2016, Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców przekazał dane o trzech tysiącach ośmiuset migrantach podejrzanych o dokonanie przestępstw międzynarodowych. Policja i prokuratura wszczęła jedynie dwadzieścia osiem spraw. Specjalistka z partii FDP ds. wewnętrznych Linda Teuteberg powiedziała w wywiadzie dla “Bild Zeitung”, że zbrodniarze wojenni nie powinni otrzymywać ochrony w Niemczech. “Mam wątpliwość, czy w ostatnich latach rząd zawsze podchodził do tego z należytą powagą” – dodała specjalistka. Szef MSW Horst Seehofer zażądał od podległych mu służb pełnego raportu w tej sprawie.

Do Niemiec od 2015 roku wjechało ponad półtora miliona migrantów. Zdecydowana większość z nich nie została dobrze sprawdzona, lub nie została sprawdzona wcale. Eksperci szacują, że w Niemczech obecnie ponad 500 tysięcy migrantów pozostaje poza kontrolą urzędników.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Waldemar Maszewski/Berlin/zrCOMMENTS

WORDPRESS: 0