HomePOLSKA

Bielan: Prezydent i rząd chcą, żeby jak najszybciej weszła w życie ustawa o Polskim Bonie Turystycznym

Bielan: Prezydent i rząd chcą, żeby jak najszybciej weszła w życie ustawa o Polskim Bonie Turystycznym

Europoseł PiS Adam Bielan mówi, że prezydent i rząd chcą, żeby jak najszybciej weszła w życie ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Dziś posłowie zajmą się tym prezydenckim projektem, który zakłada przyznanie świadczenia w formie bonu w wysokości 500 złotych na każde dziecko, przeznaczonego na sfinansowanie usług hotelarskich lub imprez turystycznych realizowanych na terenie kraju.
W Programie 1. Polskiego Radia Adam Bielan wyraził nadzieję, że Polacy będą mogli już niedługo korzystać z bonu. Jak mówił, prace nad projektem w Pałacu Prezydenckim i rządzie były szybkie.
“Sejm na pierwszym możliwym posiedzeniu rozpatruje tę ustawę. Znów jednak słyszymy, że izba obstrukcji, w którą zamieni się Senat pod rządami Platformy Obywatelskiej, nie chce wprowadzenia tego rozwiązania. To pokazuje jak wielkie problemy mamy w Polsce w momencie, kiedy władza dzielona jest między różne obozy polityczne. To pokazuje też, co byłoby, gdyby kandydat PO został prezydentem – wszystkie inicjatywy rządu byłyby blokowane, bo o ile Senat może przeciągnąć prace nad ustawą do 30 dni, to prezydent może ustawę zawetować” – wyjaśnił.
Bon będzie też przysługiwał osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne. Koszt bonu turystycznego wraz z kosztami obsługi nie przekroczy czterech miliardów złotych. Źródłem finansowania będzie Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Bon straci ważność po 31 marca 2022 roku.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR1, wczesn./d Wj/w dw

COMMENTS