HomePOLSKA

Biedroń: Wkrótce lista kandydatów “Wiosny” do PE

Biedroń: Wkrótce lista kandydatów “Wiosny” do PE

Lider Wiosny Robert Biedroń powiedział, że za kilka dni jego ugrupowanie przedstawi listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wyraził nadzieję, że z listy Wiosny wystartuje również posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus. “Joanna Scheuring-Wielgus spotkała się ze mną w piątek w ubiegłym tygodniu, mieliśmy bardzo dobre spotkanie. Wiem, że ona stoi przed poważną decyzją odnośnie do kontynuacji swojej działalności politycznej, publicznej”, mówił. 

Ugrupowanie Roberta Biedronia zainaugurowało dziś akcję “Wiosenne porządki”, w ramach której domaga się informacji o zarobkach urzędników pracujących w urzędach i instytucjach publicznych, a także w spółkach Skarbu Państwa. Lider Wiosny złożył w Kancelarii Premiera wniosek w trybie dostępu do informacji publicznej, dotyczący wynagrodzeń w KPRM. Jak mówił, tego typu wnioski Wiosna zamierza złożyć w całej Polsce.

“Państwo nie może być traktowane jak jeden wielki bankomat, gdzie za pomocą legitymacji partyjnej wyciąga się kasę”, mówił.

Robert Biedroń powiedział, że w Polsce nie istnieje ustawa, która regulowałaby kwestię jawności zarobków w administracji publicznej. Dodał, że pensje nie są ujawniane, bo okazałoby się, że wielu działaczy partyjnych, którzy nie radzą sobie na normalnym rynku pracy, radzą sobie całkiem dobrze w instytucjach publicznych.

Przy okazji konferencji prasowej odbył się happening ugrupowania Wiosna. Robert Biedroń w ramach akcji “Wiosenne porządki” czyścił szyby i tablice na budynku Kancelarii Premiera.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Białek/ap/dw

COMMENTS