HomePOLSKA

Biedroń: Wiosna Biedronia przedstawi konstytucję kobiet

Biedroń: Wiosna Biedronia przedstawi konstytucję kobiet

Wiosna Biedronia przedstawi dziś we Wrocławiu 10 postulatów dla kobiet – zapowiada prezes partii Robert Biedroń. Wśród nich znajdują się te dotyczące równości płac i dostępu do aborcji.

Robert Biedroń mówił w radiowej Trójce, że tak zwana konstytucja kobiet ma być odpowiedzią na nierozwiązane dotąd problemy. Chodzi między innymi o nierówne płace. Jak wskazał gość Trójki, kobiety często zarabiają za tą samą pracę znacznie mniej niż mężczyźni. Robert Biedroń mówił, że wśród propozycji będą też rozwiązania dotyczące przemocy, a także kwestie przerywania ciąży i dostępności do ginekologa. “Są miejsca w Polsce, gdzie na 29 tysięcy kobiet przypada jeden ginekolog. Kobieta musi dojechać 50 kilometrów do najbliższego lekarza specjalisty” – tłumaczył prezes Wiosny.

W dniu kobiet konstytucję kobiet ma przedstawić we Wrocławiu była zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich, Sylwia Spurek.

Sam Robert Biedroń ma dziś w Warszawie rozmawiać z Joanną Scheuring-Wielgus. Jak mówił w Trójce, będzie namawiał posłankę Teraz do dołączenia do Wiosny.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Trójka/to/as

COMMENTS