HomePOLSKAPILNE

Biedroń kandydatem Lewicy na prezydenta. Podobny były “dogłębne analizy”

Biedroń kandydatem Lewicy na prezydenta. Podobny były “dogłębne analizy”

Robert Biedroń powiedział, że wystawienie jego kandydatury do fotela prezydenta poprzedziły dogłębne analizy. Jego start w tegorocznych wyborach Lewica ogłosiła wczoraj na konwencji w Słupsku.

Europoseł Biedroń mówił w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że zanim to się stało Lewica przeprowadziła badania jaki – zdaniem wyborców – powinien być kandydat. Robert Biedroń powoływał się na głosy części ankietowanych, według których obecny prezydent “nie do końca rozumie co się dzieje na świecie i nie uczestniczy w światowych dyskusjach”. Jak mówił, w badaniach pojawiło się też oczekiwanie, że prezydent będzie rozumiał Polki i Polaków mieszkających w mniejszych miejscowościach i “będzie miał doświadczenie tak zwanej ulicy, małego miasta, a nie tylko elity”. Robert Biedroń przekonywał, że właśnie on jest takim kandydatem.

Robert Biedroń ma 43 lata. Od ubiegłego roku jest europosłem. Poprzednio był między innymi prezydentem Słupska i posłem polskiego parlamentu.

Wybory prezydenckie odbędą się w maju – oficjalny termin nie został jeszcze ogłoszony. Ewentualna druga tura – dwa tygodnie później.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/PR1/to/zr

COMMENTS