HomePodlaskie

Białystok: Zatrzymany podejrzewany o pobicie podczas Marszu Równości

Białystok: Zatrzymany podejrzewany o pobicie podczas Marszu Równości

W ręce policji trafił mężczyzna podejrzewany o pobicie nastolatka podczas Marszu Równości 20 lipca w Białymstoku. Poszkodowany 14-latek ma złamany obojczyk.

Napastnikiem jest 24-letni białostoczanin, którego funkcjonariusze zatrzymali nad ranem w mieszkaniu – mówi rzecznik podlaskiej policji, nadkomisarz Tomasz Krupa. “To właśnie ten mężczyzna, którego policjanci zidentyfikowali na podstawie nagrań, które pojawiły się na portalach społecznościowych” – podkreślił rzecznik dodając, że 20 lipca mężczyzna kopnął nastolatka na ulicy Suraskiej. Chłopiec doznał uszkodzenia ciała.

Sprawę pobicia zgłosili policjantom rodzice chłopca. Funkcjonariusze przesłuchują świadków i zbierają dowody. Już wiadomo, że będą występowali o tymczasowy areszt dla 24-letniego mężczyzny.
To kolejna osoba zatrzymana po Marszu Równości w Białymstoku. Jak powiedział nadkomisarz Krupa, policjanci ze specjalnie powołanej grupy zidentyfikowali 118 osób, które naruszyły wtedy prawo. Z blisko 90-ma osobami policjanci wykonali czynności procesowe w związku z popełnionymi przestępstwami, jak i czynności w sprawach o wykroczenia.

Tomasz Krupa dodaje, że policja cały czas szuka osób, które łamały prawo. “Policjanci intensywnie pracują, analizują zebrany materiał, na naszych stronach publikowane są coraz to nowe wizerunki osób, których tożsamości my na chwilę obecną jeszcze nie ustaliliśmy” – powiedział rzecznik. Dodał, że policja cały czas otrzymuje informacje o tożsamości osób, których zdjęcia opublikowano.

W czasie pierwszego Marszu Równości w Białymstoku kontrmanifestanci rzucali w jego uczestników marszu między innymi kamieniami, petardami i butelkami. Opluwali ich również i wyzywali.

IAR/ W. Szubzda/Polskie Radio Białystok/hk/Siekaj

 

COMMENTS