HomeŚwiat

Biały Dom oficjalnie ogłosił wizytę Donalda Trumpa w Polsce

Biały Dom oficjalnie ogłosił wizytę Donalda Trumpa w Polsce

Biały Dom oficjalnie ogłosił wizytę Donalda Trumpa w Polsce. Prezydentowi Stanów Zjednoczonych towarzyszyć będzie Pierwsza Dama- Melania. Podczas tej samej podróży amerykańska para prezydencka odwiedzi Danię.

Według Białego Domu, wizyta amerykańskiej pary prezydenckiej w Europie potrwa od 31 sierpnia do 3 września. “1 września Prezydent i Pierwsza Dama wezmą udział w uroczystościach rocznicowych i odwiedzą w Warszawie miejsca pamięci związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej” – napisano w komunikacie Białego Domu.
Urząd prezydenta USA poinformował jednocześnie, że amerykańska para prezydencka przyjęła zaproszenie Królowej Danii Małgorzaty II. Podczas wizyty w tym kraju prezydent Trump odbędzie serię rozmów dwustronnych i spotka się ze środowiskami biznesowymi. “‘Wizyty Prezydenta i Pierwszej Damy podkreślą historyczne związki pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską i Danią oraz gotowość do zmierzenia się z wspólnymi wyzwaniami w dziedzinie bezpieczeństwa” – głosi komunikat Białego Domu.
Prezydent Donald Trump, który wcześniej osobiście potwierdził wizytę w Warszawie, podkreślił bardzo dobre relacje z polskimi władzami, a o Polakach powiedział, że to :”wspaniały naród”. .

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Wałkuski,Biały Dom/dyd

COMMENTS