13.3 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Białoruś: Kolejny wykonany wyrok śmierci

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Na Białorusi wykonany został kolejny wyrok śmierci. Miejscowe media informują, że rozstrzelany został Kirył Kazaczok. To 39-letni mieszkaniec miasta Mozyr, który zabił dwoje swoich dzieci. Miała to być zemsta na żonie, która domagała się rozwodu.

Mężczyzna został rozstrzelany w październiku ubiegłego roku. Jednak dopiero teraz informację o jego śmierci zdobyli obrońcy praw człowieka. Na Białorusi wykonywanie wyroków śmierci nie jest publicznie ogłaszane. Nie ujawnia się też miejsca pochówku rozstrzelanych skazańców. Rodziny skazanych informuje się jedynie o samym fakcie wykonania wyroku.
Według niepotwierdzonych informacji na Białorusi oczekuje obecnie na wykonanie wyroku śmierci 5 lub 6 osób. Wszystkie zostały skazane na najwyższy wymiar kary za morderstwa – niektóre wielokrotnie.
Białoruś jest jedynym krajem w Europie, w którym kara śmierci jest orzekana i wykonywana. Organizacje obrony praw człowieka od lat apelują do białoruskich władz o zniesienie lub wprowadzenie moratorium na karę śmierci.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz Pac/Mińsk/mcm/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520