HomeŚwiat

Białoruś: Dziennikarze państwowych mediów przechodzą na stronę opozycji

Białoruś: Dziennikarze państwowych mediów przechodzą na stronę opozycji

Coraz więcej dziennikarzy białoruskich państwowych mediów państwowych przechodzi na stronę opozycji. Domagają się przeprowadzenia wolnych wyborów prezydenckich.

Część dziennikarzy drugiego kanału białoruskiej telewizji “ONT” i kanału stołecznej telewizji “STV” wyszło dziś przed budynek, w którym mieszczą się ich redakcje, i utworzyło “łańcuch solidarności” z protestującymi mieszkańcami Mińska. Ponad dwudziestu młodych dziennikarzy 1 programu Białoruskiego Radia państwowego nagrało na wideo apel ze swoimi żądaniami. “My pracownicy Białoruskiego Radia dołączamy się do ogólnokrajowego strajku” – mówili dziennikarze. “Domagamy się powstrzymania przemocy. Domagamy sie wypuszczenia wszystkich niesprawiedliwie zatrzymanych i przeprowadzenia sprawiedliwych wyborów . Niech Żyje Białoruś” – mówili autorzy apelu. Zwrócili sie jednocześnie do struktur siłowych o zaprzestanie ataków na dziennikarzy.

Portal internetowy “TUT.by” informuje, że pod tym apelem podpisało się 600 białoruskich dziennikarzy. W ostatnich 3 dniach z białoruskich państwowych mediów zwolniło sie około 30 pracowników.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Włodzimierz PAc/Mińsk/w Siekaj

COMMENTS