Biało-czerwony Dreamliner. Wyjątkowy samolot na 100-lecie niepodległości

Biało-czerwony Dreamliner. Wyjątkowy samolot na 100-lecie niepodległości

Wkrótce na niebie zobaczymy wyjątkowy samolot LOT-u. Nowy Dreamliner, zakupiony przez polskie linie został pomalowany w biało-czerwone barwy. Ma to uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Patriotyczny wygląd zyska nie tylko Dreamliner, ale również Boeing 737 MAX 8. To dwie najnowocześniejsze maszyny we flocie LOT-u. W ramach przypadających w tym roku obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości samoloty zostały na stałe przyozdobione biało-czerwonymi barwami. Operację pomalowania Boeingów pod Seattle, w fabryce amerykańskiego koncerny lotniczego. Na całym kadłubie Dreamlinera “powiewa” polska flaga, natomiast na drzwiach samolotu pojawił się kontur granic polski. Natomiast na ogonie widzimy hasło “Dumni z niepodległości Polski”, przetłumaczone też na język angielski.

 

Boeingi 787-9 (Dreamliner) będą latać z Warszawy do Toronto, Chicago, Nowego Jorku, a także do Seulu. Pierwszy rejs już w kwietniu. Zasięg samolotu to 13 350 km. W środku w trzech klasach mieści się 294 pasażerów, o 42 więcej niż w poprzednim Dreamlinerze. 787-9 ma 21 miejsc w klasie premium, 24 miejsca w klasie biznes i 249 w ekonomicznej Dla tych pasażerów przewidziana jest także specjalną toaleta. Każda z osób, które będą leciały nowym samolotem skorzysta z monitora rozrywki pokładowej, gniazdka elektrycznego i portu USB.

 

RED. AIP/FOTO LOT Polish Airlines

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 1
 • comment-avatar
  BOzenna 8 miesięcy

  Piekny samolot , piekne haslo Mozemy byc dumni . Cieszy nas ze LOT sie rozwija <bo pare lat temu byl w kiepskiej kondycji . Wiadomo !
  100 lat niepodleglosci oczekiwanej , szkoda , ze z prawie 50 -letnia przerwa
  na szamotanie sie z radziecka dominacja
  Ale jestesmy narodem mocnym i nieugietym , wiec damy rade. A teraz choc dalej nas skubia i dolki dlubia wspolnie RAZEM mam nadzieje ze sie nie damy .
  Dieki za taki piekny samolot . Piekna rocznica!!!!!!!