HomeKultura

“Białe róże”, “O mój rozmarynie” i “Gdzie są kwiaty z tamtych lat”… Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych w Teatrze Palladium

“Białe róże”, “O mój rozmarynie” i “Gdzie są kwiaty z tamtych lat”… Wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych w Teatrze Palladium

“Białe róże”, “O mój rozmarynie” i “Gdzie są kwiaty z tamtych lat” – między innymi te utwory można było usłyszeć w Teatrze Palladium z okazji 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

W teatrze odbył się koncert “Nam Twierdzą Będzie Każdy Próg” zorganizowany przez Fundację Niezależne Media oraz Gazetę Polską. Na scenie wystąpili tacy artyści jak Darek “Maleo” Malejonek, Kasia Moś i Paweł Piekarczyk.
Jak mówi organizator wydarzenia redaktor naczelny Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz, koncert to chwila na zadumę nad historią: “To taki moment, kiedy ludzie się zatrzymują i cieszą z polskiej niepodległości, polskich sukcesów. Tych sukcesów, o których się mało mówi, bo sukcesów militarnych. A piosenka jest zawsze takim towarzyszem doli i niedoli. Polska piosenka jest szczególnym towarzyszem, bo reprezentowała Polskę nawet, kiedy nie było naszego kraju na mapie. Była obecna we wszystkich formacjach, w których Polacy służyli” – powiedział Polskiemu Radiu Tomasz Sakiewicz.
Na scenie zaśpiewał między innymi Norbert Smoliński, który podkreśla jak ważny jest dla niego udział w patriotycznych koncertach: “Zawsze z dumą, z otwartą przyłbicą. Kocham te koncerty, występujemy z muzykami, z którymi się znamy. Na widowni również znajome twarze – widziałem na przykład grupę z Piotrkowa. Po to jestem, śpiewam i zajmuję się tą częścią estetyki rockowej – wykonaniem pieśni patriotycznej. I w tym czuję się najlepiej” – mówił Norbert Smoliński.
Patriotyczne śpiewanie organizowane przez Gazetę Polską odbywa się 3 maja i 15 sierpnia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/ Martyna Szymczakowska/jf/mtCOMMENTS