Bezrobocie w Polsce jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej

Bezrobocie w Polsce jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej

Bezrobocie w Polsce jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej – tak wynika z danych unijnego biura statystycznego. Eurostat podał dane za maj, według których Polska była na czwartym miejscu we Wspólnocie z bezrobociem wynoszącym 3,8 procent.
Najlepsza sytuacja pod tym względem jest w Czechach, gdzie w maju bez pracy było 2,3 procent, a następnie w Niemczech – 3,4 procent, niewiele większe bezrobocie było na Węgrzech i w Polsce.
Dane Eurostatu dotyczące Polski różnią się od tych, które podaje Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Według GUS-u stopa bezrobocia w maju spadła do poziomu 6,1 procent.
We Wspólnocie najgorsza sytuacja na rynku pracy jest na południu Europy. Najwyższe bezrobocie jest w Grecji – ponad 20-procentowe (dane z marca). W Hiszpanii w maju bez pracy było 15,8 procent osób.
W całej Unii, według Eurostatu, bezrobocie było na 7-procentowym poziomie, najniższym od sierpnia 2008 roku. Natomiast w strefie euro wyniosło 8,4 procent i było najniższe od grudnia tego samego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Płomecka/Bruksela/dabr

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0