10.1 C
czwartek, 28 marca, 2024

Bez sensacji na Wimbledonie.Polacy ze zmiennym szczęściem

Nie było sensacji w pierwszym dniu wielkoszlemowego tenisowego turnieju na Wimbledonie.

Odpadło tylko troje rozstawionych graczy: Hiszpan Tommy Robredo (19), Urugwajczyk Pablo Cuevas (28), Hiszpanka Carla Suarez (9), Włoszka Flavia Pennetta (24) i Czeszka Barbora Strycova (27).
Do drugiej rundy awansowała Urszula Radwańska, odpadli Jerzy Janowicz w singlu i Alicja Rosolska w deblu.

Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy wielkoszlemowego tenisowego turnieju na Wimbledonie. W pierwszym meczu Polka wygrała w niespełna godzinę z Ediną Gallovits-Hall 6:2, 6:1. Amerykanka ma 31 lat i w rankingu WTA zajmuje 301 miejsce. Radwańska jest 107.

Kolejną rywalką Uli będzie rozstawiona z numerem 22 Australijka Samantha Stosur .
W pierwszej rundzie Stosur pokonała Dankę Kovinic z Czarnogóry 6:4, 6:4

Jerzy Janowicz odpadł w pierwszej rundzie  na kortach w  Wimbledonie. Polak przegrał z Turkiem Marselem Ilhanem 6:7 (4-7), 4:6, 7:6 (7-4), 3:6. Mecz trwał 2 godziny i 40 minut.
Janowicz zajmuje 47. miejsce w światowym rankingu ATP, Ilhan jest sklasyfikowany na 80. pozycji.

Alicja Rosolska już w pierwszej rundzie odpadła z gry podwójnej na tenisowym turnieju na Wimbledonie.
Polka i Kanadyjka Gabriela Dabrowski przegrały z Australijką Casey Dellacquą i Jarosławą Szwedową z Kazachstanu 4:6, 4:6. Mecz trwał godzinę i siedem minut.

Wybrane wyniki 1. rundy Wimbledonu:

Mężczyźni:
Marsel Ilhan (Turcja) – Jerzy Janowicz (Polska) 7:6 (7-4), 6:4, 6:7 (4-7), 6:3
Novak Djokovic (Serbia, 1) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:4, 6:4, 6:4
Stanislas Wawrinka (Szwajcaria, 4) – Joao Sousa (Portugalia) 6:2, 7:5, 7:6 (7-3)
Kei Nishikori (Japonia, 5) – Simone Bolelli (Włochy) 6:3, 6:7 (4-7), 6:2, 3:6, 6:3
Milos Raonic (Kanada, 7) – Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) 6:2, 6:3, 3:6, 7:6 (7-4)
Marin Cilic (Chorwacja, 9) – Hiroki Moriya (Japonia) 6:3, 6:2, 7:6 (7-4)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) – Federico Delbonis (Argentyna) 6:3, 6:0, 6:4
Kevin Anderson (RPA, 14) – Lucas Pouille (Francja) 6:2, 7:5, 3:6, 6:3
John Isner (USA, 17) – Go Soeda (Japonia) 7:6 (7-5), 6:4, 6:4
John Millman (Australia) – Tommy Robredo (Hiszpania, 19) 6:2, 6:3, 6:4
Richard Gasquet (Francja, 21) – Luke Saville (Australia) 6:3, 6:2, 6:2
Denis Kudla (USA) – Pablo Cuevas (Urugwaj, 28) 6:7 (4-7), 4:6, 6:3, 6:2, 6:2
Jarkko Nieminen (Finlandia) – Lleyton Hewitt (Australia) 3:6, 6:3, 4:6, 6:0, 11:9
Tommy Haas (Niemcy) – Dusan Lajovic (Serbia) 6:2, 6:3, 4:6, 6:2