HomeSport

Bez awansu… Polskie siatkarki przegrały z Serbkami 1:3

Bez awansu… Polskie siatkarki przegrały z Serbkami 1:3

Polskie siatkarki przegrały z Serbkami 1:3 w ostatnim meczu wrocławskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio i nie zdołały wywalczyć awansu. Ostatnią szansę będą miały w styczniu w turnieju kontynentalnym. W starciu z mistrzyniami świata, Serbkami, rozbudziły nadzieje kibiców, wygrywając pierwszą partię 25:21. Później jednak to rywalki z Bałkanów były górą i zapewniły sobie miejsce w olimpijskim turnieju.

Trener reprezentacji, Jacek Nawrocki po spotkaniu podkreślił klasę rywalek. “To są mistrzynie świata i każdy najmniejszy błąd taktyczny i techniczny czy brak konsekwencji od razu był wykorzystany przez przeciwnika. Jeśli Serbki były do ogrania, to jest tylko wynik determinacji dziewczyn, znakomitego podejścia, zostawienia serca i ducha na boisku oraz wymuszonych błędów Serbek. Taktycznie drużyna była dobrze ustawiona i nie tylko zespołowo, ale także indywidualnie dziewczyny potrafiły wychodzić z trudnych sytuacji. Najmniejsze błędy kosztują jednak bardzo dużo w meczu z najlepszym zespołem na świecie”.
Następnym turniejem dla kadry Jacka Nawrockiego będą mistrzostwa Europy. “Chciałbym ogrywać najlepsze zespoły kontynentu, ale stąpajmy twardo po ziemi, grajmy jak najlepiej. Mistrzostwa Europy to dla nas najważniejsza impreza w tym sezonie. Chcemy się do niej bardzo dobrze przygotować. Jeśli chodzi o awans na igrzyska olimpijskie, aby zagrać w Tokio trzeba być w gronie najlepszych trzech drużyn w Europie. Innego sposobu nie ma” – stwierdził szkoleniowiec.
Mistrzostwa Europy rozpoczną się 23 sierpnia.

Redakcja Sportowa PR / fj

COMMENTS