HomeCiekawostki

Beskidy: Droga różańcowa na szlaku ze Stecówki na Przysłop. Kapliczki już wiszą

Beskidy: Droga różańcowa na szlaku ze Stecówki na Przysłop. Kapliczki już wiszą

Przez tydzień wolontariusze montowali kapliczki różańcowe na szlaku turystycznym prowadzącym ze Stecówki w Istebnej na Przysłop pod Baranią Górę. Drogę przygotowali miłośnicy gór z Katowic, Kęt i Rybarzowic.

W Trójwsi Beskidzkiej powstała droga różańcowa, która połączyła Kapliczkę Matki Boskiej Częstochowskiej na Stecówce, zwaną często „Milenijną” z położoną na Przysłopie pod Baranią Górą kapliczką, w której znajduje się krucyfiks z roku 1864.

Droga składa się z dwudziestu niewielkich, umieszczonych na drzewach kapliczek poświęconych poszczególnym tajemnicom różańcowym. Pomysłodawcami i pierwszymi inicjatorami realizacji tego dzieła jest trójka miłośników gór, turystów i przyjaciół, mieszkających w trzech miejscowościach – Katowicach, Kętach i Rybarzowicach. Idea stworzenia drogi różańcowej w Trójwsi Beskidzkiej spotkała się z przychylnością zarówno parafian, jak i duszpasterza Parafii Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce, a także Nadleśnictwa Wisła.

Poświęcenie drogi różańcowej odbyło się 7 października, w dniu wspomnienia NMP Różańcowej po Mszy Św. o godzinie 11.00 W Kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej na Stecówce.

 

(AIP)

COMMENTS