HomeŚwiat

Belgii przyznała wizę wjazdową Ludmile Kozłowskiej. Polskie MSZ wezwa ambasadora Belgii

Belgii przyznała wizę wjazdową Ludmile Kozłowskiej. Polskie MSZ wezwa ambasadora Belgii

Ambasador Belgii został wezwany do MSZ, żeby otrzymać krytyczne stanowisko władz Polski w sprawie przyznania wizy szefowej Fundacji Otwarty Dialog Ludmile Kozłowskiej – przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
MSZ poinformowało, że Polska z zaniepokojeniem przyjęła decyzję władz Belgii o wydaniu wizy wjazdowej wpisanej do Systemu Informacyjnego Schengen Ludmile Kozłowskiej. Resort podkreślił, że decyzja władz Belgii godzi w bezpieczeństwo strefy Schengen. Stanowisko polskiego rządu zostało przekazane ambasadorowi Belgii przez wiceministra spraw zagranicznych Andrzeja Papierza.
MSZ poinformowało, że władze Polski podtrzymują stanowisko o uznaniu obywatelki Ukrainy za osobę niepożądaną na terytorium Unii Europejskiej. Decyzja ta została podjęta w oparciu o wniosek Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na podstawie uzyskanych przez tę służbę informacji na temat działalności działaczki Otwartego Dialogu i jej powiązań oraz w oparciu o wnioski płynące z analizy źródeł finansowania prowadzonej przez nią fundacji.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/msz.gov.pl/dwi/to/

COMMENTS