10.1 C
Chicago
czwartek, 28 marca, 2024

Belgia: W Brukseli wręczono nagrody społeczeństwa obywatelskiego za 2017 rok

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Europejskim Komitecie Społeczno-Ekonomicznym w Brukseli wręczono nagrody społeczeństwa obywatelskiego za rok 2017. Tym razem główne trofeum powędrowało do Niemiec.

 

Wyróżniono pięć inicjatyw obywatelskich z całej Europy. Wszystkie z nich to organizacje pozarządowe – tzw. NGO’s. Pod uwagę brano pomoc jakiej udzielają najsłabszym grupom społecznym w odnalezieniu się na rynku pracy. Każdy z wyróżnionych projektów przedstawił swój własny sposób, jak pomóc takim osobom w znalezieniu pracy i zachęceniu ludzi niezależnie od wieku i pochodzenia społecznego do zaangażowania się w pracę i aktywne życie.
– To wielki zaszczyt przedstawiać zwycięzcę i wszystkich nominowanych do tegorocznej nagrody. Ale jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim organizacjom, które starają się pomoc osobom wykluczonym w powrocie do pracy i normalnego życie – mówił podczas gali wręczenia nagród Georges Dassis, prezydent Europejskiego Komitetu Społeczno-Ekonomicznego.

Tegorocznym zwycięzcą okazał się niemiecki projekt „Odkryjmy swoje ręce”. Jego pomysłodawcy uczyli niewidome i częściowo niepełnosprawne kobiety, aby wykorzystywały swój bardziej wrażliwy niż innych osób dotyk, w celu badania swoich piersi i wczesnego wykrywania w ten sposób ewentualnego raka piersi. Za swój projekt zwycięska organizacja z Niemiec dostała nagrodę w wysokości 14 tysięcy euro.
Wyróżniono także cztery inne inicjatywy z Grecji, Włoch, Belgii i Hiszpanii. Każda z nich otrzymała po 9 tysięcy euro.

Program „Revive Greece” z Grecji pomaga uchodźcom, osobom starającym się o azyl i imigrantom na integrację w nowym społeczeństwie, dzięki uczeniu ich programowania komputerów i poznawaniu ich z młodymi, europejskimi przedsiębiorcami.

Kolejny program to „Duo for Job z Belgii”. Uczestniczą w nim przybyli do kraju młodzi imigranci. Ich nauczycielami są osoby powyżej 50 roku życia, które mają doświadczenie w podobnym zawodzie, jaki wykonywali imigranci w swoich krajach. Starsze osoby pozwalają im przystosować się do wykonywania zawodu w nowym otoczeniu.
Włoski program „Progetto Quid” prowadzony przez „Cooperativa Sociale Quid” pozwala osobom szukającym azylu we Włoszech, ofiarom przymusowej prostytucji, niewolnictwa i przemocy domowej rozpocząć pracę.
W końcu hiszpański projekt „Laundry ID” prowadzony przez „Instytut Robotyki i Uzależnień” pozwala na znalezienie zatrudnienia osobom niepełnosprawnym w zakładach zajmującym się praniem, które zostały odpowiednio przystosowane, tak aby umożliwić pracę osobom niepełnosprawnym.

Pięć zwycięskich projektów zostało wybranych wśród 100 nadesłanych w tym roku na IX edycję konkursu.

Michał Kurowicki AIP

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520