HomeUSALos Angeles

Będzie więcej ścieżek rowerowych w Los Angeles

Będzie więcej ścieżek rowerowych w Los Angeles

Rada miasta Los Angeles zaakceptowała plan budowy nowych ścieżek rowerowych. W ramach projektu Mobility Plan 2035 w ciągu dwudziestu lat mieszkańcy mają otrzymać około 300 dodatkowych mil drogi do poruszania się jednośladem.

– Samochody pozostają istotną częścią przyszłości transportu w naszym mieście, ale celem jest też uczynienie dróg bezpieczniejszymi i bardziej dostępnymi dla środków publicznego transportu, pieszych, a także rowerzystów. Mobility Plan 2035 pozwoli zrealizować te plany – powiedział radny Jose Huizar.

Za przyjęciem projektu głosowano w stosunku 12-2. Przeciw był m.in. Paul Koretz, który przekonuje, że nowe ścieżki rowerowe wprowadzą tylko większy chaos na Westwood Boulevard. – Przez ten mały teren autobusy przejeżdżają około 900 razy, każdego dnia mija go ponad 25 tysięcy samochodów. To trochę zbyt duża aktywność, żeby jeszcze budować ścieżki – stwierdził.

Statystyki pokazują, że aż 84% wszystkich podróży w mieście odbywa się za pośrednictwem samochodu. Długość 47% z nich nie przekracza trzech mil.

(hm)COMMENTS