Jaki: Nie będę dzielił mieszkańców stolicy na żadne kategorie, warszawianie mieszkający w stolicy od pokoleń nie są “lepsi” od przyjezdnych

Jaki: Nie będę dzielił mieszkańców stolicy na żadne kategorie, warszawianie mieszkający w stolicy od pokoleń nie są “lepsi” od przyjezdnych

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki powiedział, że mieszkańcy stolicy będą mogli wybrać pomiędzy kontynuacją polityki Hanny Gronkiewicz-Waltz albo propozycją uczciwego zarządzania tym miastem. Wczoraj kandydaturę wiceministra sprawiedliwości ogłosił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

 

Szef komisji weryfikacyjnej do spraw reprywatyzacji Patryk Jaki w warszawskim Aninie podkreślił, że wyborcy będą musieli zdecydować, za którą wizją miasta się opowiedzieć. “Albo stanąć po stronie kontynuacji administracji Hanny Gronkiewicz-Waltz, którą gwarantuje bez wątpienia Rafał Trzaskowski, to jest zarządzaniem miastem w kompletnym chaosie komunikacyjnym, przestrzennym, zarządzanym razem z mafią reprywatyzacyjną albo wybiorą spokojne, uczciwe i przyjazne dla wszystkich warszawiaków miasto” – powiedział Patryk Jaki.

Wiceminister sprawiedliwości zaznaczył, że jeżeli zostanie prezydentem Warszawy, nie będzie dzielił mieszkańców stolicy na żadne kategorie. Zdaniem wiceministra sprawiedliwości, kandydat PO i Nowoczesnej – Rafał Trzaskowski – dał do zrozumienia, że warszawianie mieszkający w stolicy od pokoleń są “lepsi” od przyjezdnych. Zaznaczył, że “wszyscy, bez względu czy urodzili się w Warszawie czy związali swoje losy ze stolicą, mają prawo nazywać się warszawiakami”. Patryk Jaki podkreślił, że jeżeli zostanie prezydentem stolicy “wszyscy w Warszawie będą mieć takie same prawa”, bez względu na to czy pochodzą z Warszawy, czy urodzili się w tym mieście czy związali swoje losy ze stolicą. Zdaniem Patryka Jakiego w taki sposób powinno zarządzać się nowoczesnym miastem, otwartym na wszystkich. “Chciałbym, żeby Rafał Trzaskowski zadeklarował, co ma zamiar zrobić z tymi mieszkańcami Warszawy, którzy nie urodzili się w tym mieście, ale mieszkają tutaj po trzydzieści, czterdzieści lat i mają swoje rodziny” – dodał Patryk Jaki.

Patryk Jaki dodał, że jego program wyborczy zostanie wkrótce zaprezentowany. Podkreślił, że będzie pokazywać, że Warszawa to miasto z ogromnym potencjałem, który zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy jest niewykorzystywany.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Magdalena Kowalewska/jjCOMMENTS

WORDPRESS: 0