11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Będą zmiany dotyczące prawa rodzinnego: Każdy, kto będzie się ubiegał o alimenty, będzie je w stanie uzyskać w ciągu kilku dni

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany w prawie rodzinnym. Resort chce wprowadzić między innymi instytucję alimentów natychmiastowych. Każdy, kto będzie się ubiegał o alimenty, będzie je w stanie uzyskać w ciągu kilku dni. Uzyskanie tego typu świadczenia nie zamyka drogi do domagania się wyższej kwoty alimentów w zwykłym postępowaniu. 

Według propozycji resortu, na dziś alimenty natychmiastowe na jedno dziecko wyniosłyby 460 złotych, 840 na dwoje dzieci, a 1140 złotych na troje. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na konferencji w Warszawie powiedział, że procedura przyznawania alimentów natychmiastowych będzie prosta.
Nowe przepisy mają też chronić prawa rodzica, któremu drugi rodzic utrudnia kontakt z dzieckiem. Projekt przewiduje również wprowadzenie rodzinnego prawa informacyjnego – powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Wyjaśnił, że ma ono poprzedzić sprawy o rozwód i separację w rodzinach, które mają dzieci. Rodzice mają dostać miesiąc na porozumienie się w istotnych dla dzieci sprawach.
Nowe prawo zakłada też skuteczniejsze rozwiązania związane z ochroną dzieci przed przemocą.
Reforma zakłada również, że w sprawach rodzinnych dzieci będą wysłuchiwane w przyjaznych pokojach przesłuchań.

IAR K.P./kj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520