Będą kolejne fotoradary na drogach

Będą kolejne fotoradary na drogach

Główny Inspektorat Transportu Drogowego zamierza ustawić kolejne fotoradary na drogach gminnych, powiatowych i wojewódzkich. Wniosek w tej sprawie został złożony w Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

– Chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym – powiedział w radiowej Jedynce Marek Konkolewski, dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD. Do Inspektoratu wpłynęło ponad 1700 wniosków społecznych o instalację urządzeń rejestrujących w miejscach, gdzie policja nie jest w stanie zapewnić pełnego nadzoru.

Gość radiowej Jedynki odniósł się także do ostatniego raportu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. – Zauważyliśmy poprawę dyscypliny, kultury jazdy i poszanowania przepisów. W miejscach, gdzie są fotoradary, jest bezpieczniej – podkreślił Marek Konkolewski. Ma to potwierdzać ilość zdjęć wykonanych przez fotoradary – w 2012 roku średnio jeden radar w ciągu doby robił 60 zdjęć, w 2017 jeden fotoradar wykonywał średnio 8 zdjęć na dobę.

W całej Polsce działa 511 urządzeń rejestrujących. W skład systemu zarządzanego przez GITD wchodzi 431 stacjonarnych fotoradarów, 30 odcinkowych pomiarów prędkości, 20 zestawów do rejestrowania przejazdów na czerwonych światłach na skrzyżowaniach oraz 29 mobilnych urządzeń zainstalowanych na cywilnych samochodach.

IAR/krad/kjCOMMENTS

WORDPRESS: 0