"> Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia PE - wiadomosci.com

Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia PE

Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia PE

Beata Szydło ponownie przegrała głosowanie na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. W drugim tajnym głosowaniu była premier nie zyskała wymaganego poparcia – przeciw było 34 europosłów, za – 19, dwie osoby wstrzymały się od głosu. “Kolejne złamanie reguł i zasad przyzwoitości” – skomentował na Twitterze europoseł Zdzisław Krasnodębski z PiS.

Po raz pierwszy głosowanie nad kandydaturą Beaty Szydło odbyło się w ubiegłym tygodniu w Brukseli. Wtedy przeciwko było 27 deputowanych, 21 – za, a dwie osoby wstrzymały się od głosu. Po odrzuceniu kandydatury polskiej polityk obrady komisji zatrudnienia i spraw socjalnych zostały przerwane.
Ponowne głosowanie zaplanowano na dzisiejszy wieczór w Strasburgu. Zgodnie z ustaleniami poszczególnych grup, stanowisko przewodniczącego komisji zatrudnienia nadal przypadało konserwatystom, do których należy Prawo i Sprawiedliwość. Część polityków tej frakcji rozważała, czy byłej premier jako kandydatki na stanowisko przewodniczącej nie powinna zastąpić inna osoba – wymieniano tu głównie europosłankę PiS Elżbietę Rafalska. Ostatecznie jednak ponownie zaproponowano Beatę Szydło.
Obrady komisji znów zostały przerwane, by grupy polityczne mogły ponownie wskazać kandydata.

(IAR)/Karol Surówka/Strasburg/wcześn./sjoCOMMENTS

WORDPRESS: 0