BBB ostrzega przed fałszywymi portalami randkowymi

BBB ostrzega przed fałszywymi portalami randkowymi

Prawie 15 procent internetowych profilów randkowych stworzonych jest przez oszustów, próbujących wyłudzić pieniądze – ostrzega chicagowskie  Better Business Bureau.

 

Wprawdzie dziś Walentynki i wielu zakochanych planuje romantyczne kolacje i niespodzianki dla swoich partnerów, jednak są i tacy, którzy nadal szukają miłości. Próbują ją znaleźć na portalach randkowych i jak twierdzą eksperci zwłaszcza   w tym okresie szczególnie mogą paść ofiarami oszustów. Zakładają oni fałszywe portale, które mają nam pomóc w znalezieniu drugiej połówki. Przez tygodnie a nawet miesiące starają się zdobyć zaufanie, podają się często za byłych żołnierzy, którzy są w ciężkiej sytuacji materialnej i w końcu proszą o pieniądze. Takich fałszywych portali randkowych działa obecnie pół miliona, większość z nich zakładana jest przez hakerów z Rosji, Ukrainy i zachodniej Afryki. Steven Baker z BBB ostrzega by nie dać się nabrać oszustom i nie wysyłać pieniędzy nieznanym osobom.

 

BK

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0